Pupile w domu

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Zwierzęta umieją być naszymi wrogami, niemniej jednak mogą być też naszymi najlepszymi znajomymi. Tutaj wszystko zależy od tego, o jakie zwierzę chodzi.

Psy potrafią być najlepszymi znajomymi człowieka i każdy pies potrafi się wychować w taki sposób, że będziemy z niego zadowoleni.
Z kolei koty umieją chodzę swoimi ścieżkami i za kotami tak faktycznie przenigdy nie nadąży my. Kot jest zwierzęciem samotnym. Jest to zwierze, które poprawnie nigdy nie daje nam pewności, że przy nas zostanie. Będzie z nami, dopóki będzie tego chciał, ażeby przestanie tego chcieć, może zawsze od nas uciec. Dosłownie gdy zagwarantujemy mu bardzo wygodne legowiska i świetne jedzenie, to kot może postanowić, że zrezygnuje z przyjaźni z nami i może zwyczajnie zniknąć. Tymczasem z psami jest całkiem inaczej. Psy są zwyczajnie bardzo, niemniej jednak to bardzo wierne i one po prostu nie rezygnują z kontaktu z człowiekiem, bo przy człowieku mają zapewnione bardzo dobre warunki. Jeżeli już zatem zależy ci na tym, ażeby posiadać sposobność posiadania zwierzaka, który będzie ci wierny, to dużo lepiej wybrać psa. Koty możesz natomiast wybrać wtedy, gdy potrzebujesz zwierzaka mniej wymagającego. Koty zwyczajnie chodzą swoimi ścieżkami nie należy ich np wyprowadzać na spacery, a z psem jest przeciwnie. Psy mają szczególnie trudno w blokach. Psa można trzymać. W blokach nie ma miejsca na psa, bo on tam zwyczajnie nie może się stosownie wybiegać. Tymczasem w sytuacji kotów nie ma tego problemu, bo koty same zajmują sobie czas i same się o siebie troszczą.

Zobacz również: legowiska