Popularna hodowla kotów 

Koty są zdecydowanie jednymi z najpopularniejszych domowych zwierząt w naszym kraju. Nic w tym dziwnego, gdyż są w rzeczywistości urocze , a ponadto pięknie potrafią umilić dzień dla nas i naszych dzieci. O ile od wielu lat marzyliście o zakupieniu własnego, norweskiego kotka, to zdecydowanie warto jak najszybciej podjąć się tej inwestycji.

Koty rasowe są niestety dość drogie i za wspaniałego koteczka będziecie musieli zapłacić od kilkuset to nawet kilku tysięcy zł. Dokładna cena jest trudna do oszacowania, gdyż uzależniony jest od rasy , a oprócz tego od jakości hodowli.
Profesjonalna hodowla kotów, która troszczy się o swoich podopiecznych ma troszkę wyższy cennik. Są to natomiast koty wyhodowane w szczęśliwym i wspaniałym domku, co wbrew pozorom bardzo wpływa na ich zachowanie. Wielu weterynarzy twierdzi, że okres dzieciństwa dla małego kotka jest bardzo ważny i wpływa na jego późniejsze zachowanie. Za rasowe, przepiękne koty płacimy de fakto wiele, dlatego zdecydowanie warto z dużą dokładnością sprawdzić hodowlę, z której macie plan adoptować wspaniałego kotka. Niedługo będzie to przecież wasz nowy członek rodziny, dlatego musicie być pewni, że posiadał on szczęśliwe dzieciństwo i będzie potrafił zachować się należycie przy waszym dziecku. Warto także zwrócić uwagę na rodowód waszego koteczka. W końcu za rasowe koty płacimy de fakto ogromne pieniądze i warto dokładnie sprawdzić jego dokumenty. Jeżeli już zamierzacie kupić i przygarnąć norweskiego kota leśnego, to warto poprosić o zaprezentowanie wszystkich dokumentów udowadniających jego czystą rasę. 

Sprawdź: koty rasowe.