Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie

Każdego dnia z wyszukiwarki Google korzysta ponad 90 procent użytkowników globalnej sieci internet na całkowitym świecie. Darzą oni tę firmę tak dużym zaufaniem, że najchętniej odwiedzają tylko strony, znajdujące się na najwyższych pozycjach jej listy wyników poszukiwania. Dlatego tak ważne jest, by i nasza strona firmowa znalazła się w tym miejscu, a pomoże w tym jej pozycjonowanie.

Z roku na rok jest to coraz popularniejsza usługa i zanim się na nią zdecydujemy, warto poznać, co składa się na ten wieloetapowy proces.
Z racji, że nie jest to łatwe zadanie, to najczęściej zlecamy je fachowcom w tej kategorii i pierwszą rzeczą, jaką się zajmą, będzie tzw. audyt SEO. Przeanalizują całą strukturę danej strony, szczegółowo sprawdzając wszystkie tworzące ją elementy, w tym między innymi umiejscowione treści i implementację do nich słów kluczowych. Skontrolują również, czy są one kompatybilne ze wszystkimi aktualnymi wymaganiami Wyszukiwarkę, co posiada największy wpływ na uzyskiwaną pozycję. Taki audyt daje możliwość zaplanować dalsze działania, stanowiąc wstęp do skutecznego pozycjonowania skontrolowanej witryny. Dalszym etapem, korzystającym z całą pewnością z wyników audytu, jest przygotowanie wysokiej jakości treści adekwatnie nasyconych dokładnie dobranymi słowami i frazami kluczowymi. Dzięki nim dana strona stanie się wartościowa z punktu widzenia wyszukiwarki, przyciągając też wielu zainteresowanych użytkowników, co korzystnie wpłynie na budowanie wizerunku firmy i oferowanych przez nią towarów. Proces pozycjonowania obejmuje również sprawdzenie takich jej elementów jak kod źródłowy czy użyta grafika albo zdjęcia. Ten 1-wszy powinien w każdej sytuacji być wolny od jakichkolwiek błędów niekorzystnie wpływających na funkcjonalność, szatę graficzną zaś dobrze jest skompresować, na 100 procent bez utraty jej jakości. Koniecznie trzeba zastąpić pamięciożerne formaty takie jak BMP czy JPEG bardziej oszczędnym formatem PNG, powszechnie stosowanym w projektowaniu stron. Najważniejszą zaleta takiego rozwiązania jest szybsze ładowanie się witryny, co ma szczególne znaczenie w przypadku korzystania z coraz popularniejszych urządzeń mobilnych, które używamy do przeglądania zasobów internetu.
Polecamy: pozycjonowanie Częstochowa.