Ćwiczenia a kontuzje

Złamania mogą się przydarzyć każdemu z nas. Ze stuprocentową pewnością takie przeżycia nie są dla na miłe, ale rzeczywistość sprawia że w większości przypadków niewiele możemy na to poradzić. W szczególności w dzieciństwie zabawy mogą nas doprowadzić do rozmaitych problemów z układem kostnym i stawowym, ze złamaniami włącznie.

Po złamaniu przychodzi dla nas nieprzyjemny czas kiedy powinniśmy leżeć w szpitalu. Natomiast na tym nie koniec problemów. W wielu sytuacjach niezbędna jest rehabilitacja, ponieważ mięśnie stają się słabe i zwiotczałe w czasie braku ruchu, gdy kończyna jest usztywniona. O ile mamy problem z nogą, najprawdopodobniej będziemy mieli problem aby na początek chodzić o własnych siłach. Leczenie po złamaniach nie należy niestety do najprzyjemniejszych, ale tak to już w życiu jest. Dlatego warto głównie przestrzegać nasze pociechy przed zbyt odważną zabawą, tak aby potraktowały na siebie i nie popełniły tego samego błędu co my w swoim dzieciństwie, bądź ich koledzy. Pamiętać należy także o tym, żeby nigdy nie ryzykować prób powrotu do pełnego funkcjonowania tak po prostu.

Gdy rozpoczynamy rehabilitację z małym pacjentem, warto zdać sobie sprawę z tego, iż zasadniczym jest fakt wybrania dobrego rehabilitanta. Osoba która nie będzie przykładać się do swojej pracy może spowodować, że u dziecka wystąpią dodatkowe powikłania po złamaniu, a tego mielibyśmy ochotę wszakże uniknąć. Odpowiedni rehabilitant będzie wiedział co robić, aby nasza pociecha jak najszybciej wróciła do pełni funkcjonowania, a co więcej ażeby nie powstały dodatkowe kłopoty. Warto dodać że od tego jak bardzo dobrze przeprowadzona będzie rehabilitacja po złamaniu zależy to, czy w przyszłości nie rozwiną się dodatkowe dylematy kostno-stawowe, jak przykładowo dyskopatia. Tu należy zwrócić baczną uwagę na to, ażeby dziecko nie tylko posłać do dobrego rehabilitanta, niemniej jednak także aby wskazane przez niego ćwiczenia wykonywało solennie w domu. Znacznie znacząco przyśpieszy to proces powrotu do pełni funkcjonowania i zmniejszy okres gdy dziecko będzie cierpieć. Istotne jest również okazanie zrozumienia i wsparcia dla naszej małej pociechy.

Zobacz również: countydenturecenter.com/index.php/component/k2/itemlist/user/203834